7. aprill, pühapäeva õhtuks, said esimesed baklaźaani taimed toast ettekasvatusruumist omaette kasvumajja paigutatud. Niiskust annab neile pehme kastmismatt ning sooja saavad BioGreen Frosty soojendajaga. Frosty eraldab töötades peale soojuse ka CO2 õhku. Ja taimed on selle üle rõõmsad. Eriti õnnelik tundub saabunud mikrokliima üle olevat maas kasvav viinapuu Aljośa, mis tänaseks juba suured tarjad külge on kasvatanud. Baklaźaani ja paprika noortaimed naudivad vaadet riiulite pealt. Külm aeg sai suuremate kahjudeta üle elatud.

Osa taimi sai maikuuks üle kolitud ka suuremasse kilekasvuhoonesse, kuna ruumi jääb aina vähemaks

Mai 1.ks kuupäevaks külvasime esimesed kõrvitsalised. Tänaseks ongi enamus plastikmaja riiuleid vallutanud kõrvitsa külvid. Pikaks sirgunud paprikad saatsime suuremasse kilemajja päikest võtma. Eluolu saab kaeda piltidelt.

Paari nädala jooksul on Jõgevamaale saabumas ka kaua unistatud 4 kiletunnelit. Kui kaup käes ja ülesehitamine käimas, siis lisame siia lehele veel pilte ning juttu Noortaluniku projekti elluviimisest. Nii et, hoidke ikka sellel lehel ka silm peal… Kuigi tihti on tavaline, et kui suvi käimas, siis rohkem on näpud mullas kui klaviatuuri peal 🙂